سبد خرید 0

چگونه موهای صاف را فر کنیم

روش‌های فر کردن موهای صاف برای آقایان

برای فر کردن موهای صاف بعضا به محصولات مو و سشوار نیاز خواهید داشت. سشوارها اساسا برای موی آقایان کاربردی می‌باشند. حرارت نه تنها موها را فورا خشک می‌کند، بلکه موها را کل روز فر، حجیم و تثبیت می‌کند.

یکی دیگر از سلاح‌های مخفی فر کردن موهای صاف آقایان، اسپری نمک است. اسپری نمک می‌تواند موهایتان را پس از موج سواری و شنا در ساحل همرا با ایجاد موج هایی بر روی موهایتان خشک کند. اسپری نمک با تاثیر مستقیم، افزودن بافت، ثبات و حجم می‌تواند برای انواع مو مفید باشد.

مراحل فر کردن موهای صاف برای آقایان در خانه

در این بخش از مقاله ما به بیان هفت مرحله از فر کردن موهای صاف برای آقایان می‌پردازیم:

  1. ابتدا باید موهایتان را خیس کنید و به آرامی آب اضافی موهایتان را با حوله بگیرید تا وقتی که موها تنها مرطوب شوند.
  2. مقدار زیادی اسپری محافظ حرارتی در لابلای موها استعمال کنید.
  3. اسپری نمک را از ریشه تا نوک موها اعمال کنید. اسپری نمک باعث ایجاد بافت شده و فرهای طبیعی ایجاد شده را تثبیت می‌کند.
  4. اگر سشوارتان سر دیفیوزر دارد، آن را قرار بدهید. دیفیوزر هوا را از طریق کانال‌های چندتایی به موها رسانیده و باعث افزایش فر و کاهش وزشدگی می‌شود. اگر سشوارتان دیفیوزر ندارد، بهتر است سر معمولی آن را بردارید. زیرا با این کار هوای بیشتری را به موها می‌رسانید.
  5. حین خشک کردن، موها را با کمی فشار مچاله و صاف کنید. وقتی موها شروع به خشک شدن کرد، از اسپری نمک بیشتر استفاده کنید و به مچاله و رها کردن مو حین خشک کردن ادامه بدهید. وقتی موها به نظر رسید که خشک شده، به برخی نواحی که هنوز فر نیست و نیاز به خشک شدن دارد اسپری نمک بزنید. همچنین شما می‌توانید با حرکت انگشت و پیچیدن رشته‌های مو در عین القای حرارت فرهای خودتان را ایجاد کنید.
  6. وقتی موها خشک شد، فر کردن موهای صاف را با روغن حالت‌دهنده تمام کنید تا به مو بافت داده و فرها را تثبیت کند. این روغن برای انواع مو موثر است.
  7. سپس با انگشت‌ها موها را حالت بدهید.

این روش فر کردن موهای صاف مناسب هیرکاتی می‌باشد که آقایان موی بلندتری بر روی سر دارند و طرفین سر خالی است. کوتاه‌ترین قد ممکن برای فر کردن قد متوسط موست. موهای کوتاه طرفین سر به طور طبیعی فر نمی‌شوند.

 

 آموزش تکنیک لوله پیچ

لوله پیچ ها از پیچاندن و چرخاندن مو به درون خودش ایجاد می گردد به گونه ای که انتهای آن نیز درون لوله پیچ قرار می گیرد . لوله پیچ ها می تواند به عنوان کانون مرکزی داخلی یک مدل آرایش و یا برای یکسان شدن و هماهنگی طول موها در روی سر ایجاد شوند . لوله پیچ ها ظاهری با وقار ، کلاسیک (قدیمی) و صاف و براق به موها می دهد . ترکیب لوله پیچ ها با سایر تکنیک های آرایش موهای بلند و شینیون ( موپیچ ، گیس بافت ، گره و … ) موجب زیباتر جذاب تر و مدرن تر شدن مدل و طرح آرایش شما می گردد.

 

لوله پیچ های عمودی

این لوله پیچ ها در راستای خطی عمودی از پشت گردن به طرف بالای سر ایجاد می شوند.

لوله پیچ های پیرامونی:  این لوله پیچ ها در راستای یک خط منحنی و دایره ای در اطراف سر و موازی با خط رویش موهای دور تا دورس ایجاد می شوند .

اندازه لوله پیچ ها:  به غیر از نوع طرح و مدل آرایش موهای بلند و سلیقه آرایشگر و مشتری در ایجاد لوله پیچ ها طول و بلندی موهای سر تعیین کننده اندازه لوله پیچ ها می باشد. چنانچه موهای سر دارای طول بلندی باشند، می توانیم لوله پیچ های بزرگ و حجیم تری ایجاد نماییم. هر چه لوله پیچ ها بزرگ تر باشند مدل و طرح آرایش حجیم تر و کشیده تر به نظر می آید.

شکل لوله پیچ ها

اغلب لوله پیچ ها دارای شکلی مخروطی یا استوانه ای می باشند و در راستای یک خط صاف و یا حتی در روی سر ایجاد میشوند.

 

تعداد و جهت لوله پیچ ها

جهت یک لوله پیچ می تواند به سه صورت باشد:

  1. لوله پیچ با جهت ساعتگرد (راستگرد)
  2. لوله بیج در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت ( چپگرد)
  3. لوله پیچ با جهت ترکیبی ( چپگرد و راست گرد ) که در لوله بیچ دوبل الگو مشاهده می نمایید

 

آشنایی با برخی رهنمود های تکنیکی

با استفاده از سنجاق سر موقعیت قرارگیری لوله پیچ ها در روی سر را مشخص نمایید. استفاده از سنجاق سر در قسمت اتصال لوله پیچ بر روی سر موجب می گردد لوله پیچ پایداری بهتری داشته باشد و باز نگردد .

 

گام نخست

در در تشکیل لوله پیچ پیرامونی ایجاد بخش آغازین لوله پیچ با تا نمودن دسته مو به طرف داخل و ثابت نمودن  محل تا با استفاده از سنجاق سر می باشد به به دنباله موها به طرف پایین سرازیر شوند. نگام تا نمودن و لوله پیچ نمودن دسته موها به این نکته توجه نمایید که لوله پیچ ها به صورت یکدست و چسبیده به هم ایجاد شوند و شکل لوله ای یکنواختی را پدید آورند . دسته های مو را به گونه ای لوله پیچ نمایید که به لوله پیچ قبلی متصل گردد و سطح یکدستی را پدید آورد.

 

آشنایی با انواع مدل ها و حالت های کاربردی لوله پیچ در آرایش موهای بلند :

مدل لوله پیچ شماره ۱ : در این مدل از دم شانه جهت ایجاد یک لوله پیچ عمودی صاف و یکدست در قسمت پشت سر استفاده می نماییم . در این مدل نیازی نیست که از سنجاق سر جهت محکم نمودن محل تا و لوله پیچ شدن موها در روی سر استفاده نماییم زیرا میزان تابیده شدن موها به گونه ای است که از باز شدن لوله پیچ جلوگیری می نماید . توصیه می کنیم برای ایجاد این مدل ، موهای سر طول بلندی داشته باشد.

ابتدا یک بخش نیم دایره ای از موهای بالای پیشانی را جدا و با کلیپس جمع می کنیم ، سپس تمام موهای سر را در قسمت پشت سر جمع و با برس کشیدن سطح موها را به صورت صاف و یکدست حالت می دهیم.دم شانه را روی قسمت مورد نظر ( پشت سر ) جهت تشکیل لوله پیچ قرار می دهیم و موها را به دور دم شانه می تابانیم تا به شکل لوله پیچ در آید. میزان تاباندن موها به دور دم شانه باید به اندازه ای باشد که لوله پیچ تشکیل شده باز نشود. دنباله موها را به دور دم شانه می تابانیم ، شانه را از داخل لوله پیج خارج و سر موها را می پیچانیم تا به شکل موپیچ در آید ، سپس آن را به صورت موپیچ چنبره ای یا قنبله پیچ در قسمت بالای سر با سنجاق سر ثابت و محکم می نماییم .

مطابق الگو ایجاد شده موهای جدا شده بالای پیشانی را پوش می دهیم و آن را به طرف چپ سر برده و با قسمت بالای لوله پیچ ترکیب می کنیم ، سپس با سنجاق سر محل قرار گیری موها بر روی لوله پیچ را ثابت می نماییم.

سر موهای بالای پیشانی که روی لوله پیچ قرار گرفته اند را به شکل حلقه پیچ حالت می دهیم و شکل و فرم آن را با سنجاق مویی و اسپری مو ثابت و محکم می نماییم .

 

مدل لوله پیچ شماره ۲: در این مدل شما را با چگونگی ایجاد یک لوله پیچ پیرامونی در راستای خطی منحنی و موازی با خط رویش موهای پشت سر آشنا می سازیم . در این نوع لوله پیچ موهای پشت سر را به دور خودش می پیچانیم تا به صورت یک لوله پیچ صاف و یکدست منحنی در قسمت پشت سر در آید . این لوله پیچ از سمت چپ پشت سر شروع و در سمت راست سر به پایان می رسد ، هر چه به سمت راست سر نزدیک تر می شویم لوله پیچ بزرگ تر و شکل مخروطی تری به خود می گیرد .

موهای پشت سر به طرف پایین سر شانه نمایید تا موها به صورت سطحی صاف و یکدست حالت بگیرند . دو دسته موی کوچک از سمت چپ و راست پشت گوش ها جدا و سپس مسیر تشکیل لوله پیچ در پشت سر را با استفاده از سنجاق های سر محکم نمایید. دسته موی سمت چپ پشت گوش را با شانه پوش دهید و با انگشت اشاره و سبابه آن را در قسمت بالای سنجاق های سر تا نمایید.

یک دسته موی دیگر از سمت راست جدا و روی حلقه قبلی تا می نماییم و با سنجاق سر محل تاشدگی موها را ثابت می کنیم و دنباله موها را دور انگشت دست می پیچانیم و با سنجاق سر در زیر قسمت تا شده قرار میدهیم.

تکنیک لوله پیچ نمودن موهای پشت سر را در راستای سنجاق های سر ادامه دهید . در پایان دنباله موها را در داخل لوله پیچ قرار داده و با سنجاق سر و اسپری مو شکل و فرم لوله پیچ را ثابت نمایید.

 

مدل لوله پیچ شماره ۳

در این مدل یک لوله پیچ عمودی را در قسمت پشت سر ایجاد می نماییم . این مدل لوله پیچ را می توانیم با موهایی با طول متوسط نیز ایجاد نماییم . به طور کلی این مدل لوله پیچ حالت براق و صافی را در روی سطح موها ایجاد می کند و جلوه باوقار و رسمی تری را پدید می آورد.

مطابق الگوابتدا یک بخش نیم دایره ای از موهای بالای پیشانی را با جهت متمایل به سمت چپ و بالای سر جدا می نماییم. موهای سمت چپ سر را به طرف راست حالت می دهیم و موقعیت قرار گیری لوله پیج را در روی خط تقارن وسط سر با سنجاق سر مشخص و محکم می کنیم و موهای سمت راست سر را به صورت دسته های مورب و افقی جدا می نماییم.

بر اساس خط تقارن وسط سر موهای سمت چپ سر را به طرف راست حالت می دهیم و با سنجاق سر موقعیت قرار گیری لوله پیچ را مشخص و محکم می کنیم. سپس یک دسته مثلثی شکل از موهای پشت گردن را جدا و در قسمت بالای سر و روی سنجاق های سر به طرف داخل تا می نماییم و با سنجاق سر محل تاشدن دسته مو را ثابت می کنیم. دنباله موهای تا شده را به دور انگشت دست پیچانده و به صورت حلقه در می آوریم و روی قسمت تا شده با سنجاق سر ثابت می کنیم.

یک دسته موی مورب و افقی از سمت راست سر جدا و روی قسمت حلقه شده قبلی تا نمایید و با سنجاق سر محل تا شدن دسته مو را ثابت کنید، سپس دنباله موها را دور انگشت دست پیچانده و به شکل حلقه در آورید و آن را درون لوله پیچ با سنجاق سر ثابت نمایید .  کار جدا نمودن دسته موهای مورب از سمت راست سر و تا نمودن آن بر روی قسمت لوله پیچ شده قبلی را ادامه دهید. دنباله موها را دور انگشت دست پیچانده و به شکل حلقه در آورید و آن را درون بخش لوله پیچ شده با سنجاق سر ثابت نمایید مشاهده می نمایید که هر چه جلوتر می روید اندازه لوله پیچ بزرگ تر می گردد .

مطابق الگوتمام موهای سمت راست سر را به صورت لوله پیچ حالت دهید، سپس موهای بخش نیم دایره ای بالای پیشانی را به صورت سطحی صاف و یکدست روی لوله پیچ قرار دهید و قسمت بالای لوله پیچ را بپوشانید و در پایان با دست و اسپری مو سطح مدل آرایش موهای بلند ایجاد شده را به شکل و فرم مطلوب حالت دهید.

مدل لوله پیچ شماره ۴ :

در این مدل شما را با چگونگی ایجاد چندین لوله پیچ با جهت های مختلف در روی سر آشنا می سازیم . در این گونه مدل ها هیچ گونه محدودیتی جهت ایجاد لوله پیچ وجود ندارد و شما می توانید بسته به سلیقه و نوع طرح شینیون اقدام به جدا نمودن موها از روی سر و لوله پیچ نمودن آنها نمایید .

بوسیله دم شانه دسته موی شماره ۱ را از بالای پیشانی صورت لوله پیچ مورب رو به بالا حالت دهید ، سپس با سنجاة دسته موی شماره ۲ در قسمت راست بالای سر تکرار نمایید.  به موی شماره ۱ را از بالای پیسایی جدا و موها را به دور انگشت دست خود بدانید و به و به بالا حالت دهید ، سپس با سنجاق سر شکل و فرم لوله پیج را ثابت نمایید.

دسته موی شماره ۳ در قسمت چپ بالای سر را به صورت لوله پیچ رو به بالا و دسته موهای شماره ۵ و ۶ در دو طرف سر را به صورت لوله پیچ متمایل به تاج سر حالت می دهیم و با سنجاق سر شکل و فرم آنها را ثابت می کنیم.

* پیج نمودن موهای قسمت شماره ۶ که در وسط پشت سر قرار دارد ابتدا موها را پوش می دهیم و به زنی بریم ، سپس برای باز نشدن لوله پیچ و محکم شدن آن در روی سر با سنجاق سر محل لوله شدن را به دور خودش می پیچانیم تا به شکل لوله پیچ حالت بگیرد و در پایان با سنجاق طرف بالای سر می بریم ها را ثابت می نماییم و موها را به دور خودش می پیچانه سر لوله پیچ را محکم و ثابت می نماییم.

در این مرحله دسته موی شماره ۷ و ۸ را که در دو طرف چپ و راست پشت سر قرار دارند به ترتیب با شانه پوش می دهیم ، سپس موها را به طرف بالای سر برده و به دور خودش می پیچانیم و به شکل لوله پیچ حالت می دهیم برای دسته موهای ۷ و ۸ نیازی به استفاده از سنجاق سر جهت محکم نمودن محل تا شدن و لوله پیچ شدن موها نمی باشد ) . شکل و فرم لوله پیچ ها را با سنجاق سرو اسپری مو ثابت می کنیم تا باز نشوند.

چگونگی تغییر شکل دادن لوله پیچ ها

شما به عنوان یک آرایشگر باید توانایی ایجاد تغییر در شکل و فرم لوله پیچ ها را دارا باشید . گاهی اوقات استفاده از سایر تکنیک های آرایش موهای بلند به همراه تکنیک لوله پیچ نمودن موها می تواند شما را در دست یافتن به طرح ها و مدل های زیبا تر و جذاب تر یاری نماید . استفاده از موهای متری، ابرهای شینیون ۱۰ گیره ها و کلیپس های تزیینی و … می تواند در نهایت مدل و طرح آرایشی متفاوت با آنچه آموخته اید ایجاد نماید . اعمال تغییرات درشکل و فرم لوله پیچ ها به است که شما باید به مرور زمان آن را فرا بگیرید.

 

هیرکات

keyboard_arrow_up